Każdy ma swoje kieszonkowe jury, które musi uciszyć – szepty w mózgu, które oceniają Pana, dają Panu do myślenia i mówią, że nie jest Pan wystarczająco dobry. Autor bestsellerów i mówca Jon Acuff obala mit, że nie można kontrolować tych myśli, że nie można odwrócić narracji. Z humorem i jasnością Acuff dzieli się swoimi sekretami, jak przestać nadmiernie myśleć i wykorzystać pozytywne afirmacje, aby zbudować swoją pewność siebie i kreatywność. Jak przekonuje Acuff, kiedy uciszy Pan negatywny hałas w swojej głowie i zamieni nadmierne myślenie na pozytywną energię, zamieni Pan problemy w możliwości, a bezczynność w działanie.

Opracowanie zostało przetłumaczone maszynowo (przepraszamy za błędy) jako materiał na nasze szkolenia z przywództwa.

Take-Aways

  • Pana myśli albo posuwają Pana do przodu, albo powstrzymują.
  • Proszę wpływać na swoje pomysły poprzez działanie.
  • Nie można wyłączyć myśli, należy je wyłączyć.
  • Zastąpić swoje „zepsute ścieżki dźwiękowe” piosenkami, które chce Pan usłyszeć.
  • Wykorzystać siłę przeciwieństw, aby zmienić kierunek swoich myśli.
  • Przez 30 dni proszę recytować na głos motywacyjne ścieżki dźwiękowe i zauważyć, jak to zmienia Pana perspektywę.
  • Zebrać swoje prawdziwe, pomocne i życzliwe ścieżki dźwiękowe, aby stworzyć chór, który będzie śpiewał w chwilach, gdy będzie się Pan zastanawiał.
  • Wyzbyć się swojej kieszonkowej ławy przysięgłych – wewnętrznego sędziego, który próbuje udaremnić Pani postępy – poprzez zebranie dowodów.
  • Przełożyć swoje nowe ścieżki dźwiękowe na symbol, który pomoże Państwu przyjąć pozytywną postawę.

Podsumowanie

Pana myśli albo posuwają Pana do przodu, albo powstrzymują.
Nadmierne myślenie prowadzi do braku działania. Gdy myśli przytłaczają Pana, powstrzymują Pana przed realizacją marzeń. Nadmierne myślenie marnuje czas, hamuje kreatywność i zmniejsza wydajność. Być może uważa Pan, że nie może kontrolować swoich myśli, jednak słuchając ich zbyt często, pozwala im Pan wpływać na swoją karierę, relacje osobiste i przyszłość.

Gdy myśli się nadmiernie rozmyśla, myśli powtarzają się lub wirują w mózgu – dłużej niż się Pan spodziewa, dłużej niż Pan chce. Myśli te często wyolbrzymiają rzeczy, które Pan powiedział lub zrobił, a o których wolałby Pan zapomnieć. Te negatywne myśli – „zepsute ścieżki dźwiękowe” – grają nieproszone w Pana głowie i wywołują wątpliwości i niepewność, które prowadzą do utraty szans.

„Nawet jeśli w innych dziedzinach życia postępujemy bardzo rozważnie, mamy tendencję do traktowania naszego życia myślowego jako czegoś, na co nie mamy wpływu”.
Z czasem Pana mózg powtarza te zepsute ścieżki dźwiękowe i one resetują Pana wspomnienia. Wierzy Pan w to, co mówi Panu mózg i znajduje dowody na poparcie tych przekonań.

Może Pan nauczyć się kontrolować swój mózg i ignorować zepsute ścieżki dźwiękowe. Zwalczać nadmierne myślenie poprzez zastąpienie zepsutych ścieżek dźwiękowych nowymi i powtarzać je tak długo, aż będą automatycznie odtwarzane w Pana głowie.

Wpływać na swoje pomysły poprzez działanie.
Negatywne słowa wpływają negatywnie na Państwa działania, zdrowie i szczęście. Z kolei, gdy przygotuje się Pan na słowa podnoszące na duchu, poprawiają one Pana samopoczucie. Pozytywne myśli kierują Państwa działaniami, które z kolei kierują Państwa myślami. Aby przerwać negatywny cykl zepsutych ścieżek dźwiękowych, należy wybrać nowe, pozytywne. Proszę wykorzystać siłę swoich myśli, aby wzbudzić nadzieję i stworzyć możliwości.

„To, co Pan myśli, wpływa na to, co Pan robi, a to z kolei na wyniki, jakie Pan osiąga”.
Zastanawiając się nad swoimi obecnymi wzorcami myślowymi, proszę zapytać, czy odzwierciedlają one te cechy:

Prawda – Wielu ludzi wierzy w historię, którą opowiadają ich myśli, nie sprawdzając jej wiarygodności. Znany refren – na przykład, że inni wykonują jakieś zadanie lepiej niż Pan – utrudnia Panu rozwój kariery lub zainteresowań. Zepsute ścieżki dźwiękowe szkodzą kulturze i duchowi organizacji, jeżeli ludzie nie kwestionują prawdziwości tych wiadomości.
Pomocne – Zepsuta ścieżka dźwiękowa może być prawdziwa – na przykład, że odbyła się pewna nieprzyjemna rozmowa. Analizując swoje myśli na temat tej rozmowy, należy jednak zastanowić się: Czy napędzają one Pana postępy, czy powodują niezdecydowanie?
Uprzejmy – Uprzejme myśli nie oceniają Pana. Na przykład firma Google odkryła, że gdy członkowie zespołu traktowali swoich rówieśników bez osądzania, zespoły te miały wyższą wydajność i innowacyjność.
Gdy coś się Panu nie uda lub popełni Pan błąd, zamiast się obwiniać, proszę spróbować powiedzieć nie oceniające „oh well” i po prostu iść dalej.

Nie może Pan wyłączyć swoich myśli, proszę je wyłączyć.
Traktowanie myśli jako włączonych lub wyłączonych – albo się myśli, albo nie – skazuje Pana na porażkę. Należy raczej dążyć do tego, aby zmniejszyć głośność swoich zepsutych ścieżek dźwiękowych. Proszę rozważyć następujące techniki, aby skutecznie zresetować swoją perspektywę:

Ćwiczenia fizyczne, które wyzwalają endorfiny poprawiające nastrój.
Robienie list, aby uporządkować swoje zadania i pomóc w ustaleniu priorytetów.
Wykonać jedno lub dwa zadania, choćby najmniejsze, aby dać sobie poczucie spełnienia.
Rozproszenie uwagi poprzez hobby, np. układanie puzzli, robienie na drutach, czytanie książki lub słuchanie podcastu.
Spacer po lesie.
Oddychanie.
Rozmowa z przyjaciółmi może pomóc przerwać niezdrowe cykle myślowe i wyciszyć negatywne emocje. Przyjaciele pomagają dostrzec prawdę i zapewniają zdrowszy punkt widzenia. Prawdopodobnie sami mają kilka zepsutych ścieżek dźwiękowych, przez które przechodzą, więc w zamian chętnie przyjmą Państwa pozytywne spostrzeżenia.

Proszę zastąpić swoje „zepsute ścieżki dźwiękowe” piosenkami, które chce Pani usłyszeć.
Zawsze będzie Pan słyszał myśli, które krążą w Pana głowie. Proszę pamiętać, że to Państwo wybierają playlistę. Jeżeli nie ma Pan nowych ścieżek dźwiękowych gotowych do odtworzenia, proszę rozejrzeć się wokół siebie. Proszę pożyczyć od innych. Proszę wziąć do ręki długopis i kartkę papieru i posłuchać zdania, które brzmi dla Pana zachęcająco. Proszę to zapisać.

Gdy usłyszy Pan proste słowa, takie jak „Nic dobrego nigdy nie jest łatwe”, proszę je nagrać; mogą Pana zainspirować, gdy straci Pan wiarę w siebie w kolejnej trudnej sytuacji lub projekcie zawodowym. Gdy próbuje Pan czegoś nowego, zamiast automatycznie umniejszać swoje możliwości, proszę przypomnieć sobie, jak ktoś powiedział: „Nikt nie jest dobry w rzeczach, których nigdy wcześniej nie robił”. Proszę zapożyczyć podnoszące na duchu frazy, aby po wycofaniu zepsutych ścieżek dźwiękowych mieć w zanadrzu ich zamienniki.

„Z nadmiaru myśli nie da się wyjść. Trzeba działać. Wycofuje Pan zepsute ścieżki dźwiękowe. Zastępuje je Pan nowymi. Powtarzają je Państwo tak często, że stają się tak samo automatyczne jak stare. To wszystko są działania”.
Gdy zbierze Pan swoje nowe ścieżki dźwiękowe, proszę sprawdzić, gdzie pasują one do szablonu „wygrana > ścieżka dźwiękowa > działanie”:

Zidentyfikować sposoby, w jakie chce Pan odnieść sukces – zwycięstwa, które chce Pan odnieść w swoim życiu – takie jak większa pewność siebie na spotkaniach sprzedażowych lub bieganie na zewnątrz, nawet na mrozie.
Wycofać zepsute ścieżki dźwiękowe i zadać sobie pytanie, jakie nowe ścieżki dźwiękowe będą z Panem współbrzmieć i dadzą Panu impuls do osiągnięcia sukcesu. Na przykład na spotkaniu handlowym proszę sobie przypomnieć, że tak jak inni członkowie grupy, ma Pan do zaoferowania ważny wkład. W przypadku biegu, proszę się skupić na tym, jak dobrze się Pani po nim czuje.
Proszę podjąć działania. Proszę przeprowadzić wstępne badania przed spotkaniem handlowym, aby ugruntować swoje zrozumienie i stanowisko. W czasie biegu może pozwolić sobie na bieg w środku na bieżni.
Prowadzić notatnik i zapisywać swoje nowe ścieżki dźwiękowe. Posiadanie kolekcji nowych ścieżek dźwiękowych, które zastąpią te zepsute, da Panu impuls do działania.

Wykorzystać siłę przeciwieństw, aby zmienić kierunek swoich myśli.
Pewne słowa w Pana schematach myślowych oznaczają zepsutą ścieżkę dźwiękową: „wszystko, nic, na zawsze”. Myśli Pan na przykład, że „nic nie pomoże”, gdy staje Pan w obliczu trudnej sytuacji, lub „żadne z Pana umiejętności nie nadają się do wykorzystania” w dzisiejszej dynamicznej gospodarce. Podobnie, na zmiany mogą Państwo reagować krytyką, a nie otwartym umysłem. Organizacje również padają ofiarą tych negatywnych narracji.

Gdy słyszą Państwo zepsute ścieżki dźwiękowe, które traktują o tych absolutach, należy je odwrócić do góry nogami. Zmiany towarzyszą dzisiejszemu życiu, a odwrócenie narracji daje Państwu możliwość podjęcia działań. Proszę wybrać alternatywy:

Ciekawość zamiast krytyki.
„Co, jeśli mi się uda?” zamiast „Co, jeśli mi się nie uda?”.
„Ciekawe, jak to mogłoby się tu sprawdzić” zamiast „To nigdy się tu nie sprawdzi”.
Na przykład Tiffany z Karoliny Południowej nauczyła się przerzucać zepsutą ścieżkę dźwiękową, która prześladowała ją od czasów szkoły średniej: że nigdy nie poradzi sobie z matematyką. Podjęcie pracy w dziale płac nauczyło ją ważnej lekcji, która pozwoliła jej odnieść sukces: Dowiedziała się, że tak naprawdę lubi – i świetnie sobie radzi – z codzienną matematyką, tylko nie z algebrą czy geometrią. Proszę znaleźć przeciwieństwo swojej zepsutej ścieżki dźwiękowej i odwrócić je, aby stworzyć ścieżkę dźwiękową, która zachęci Panią do działania.

Proszę przez 30 dni recytować na głos motywacyjne ścieżki dźwiękowe i zauważyć, jak to zmienia Pana perspektywę.
Osoby nadmiernie myślące ciągle odtwarzają w swojej głowie zepsute ścieżki dźwiękowe, niezależnie od tego, czy są one prawdziwe, czy nie. Większości z nich łatwiej jest myśleć o negatywnych myślach, tak jak to robili przez wiele lat, niż zaszczepić nowe, pozytywne myśli. Aby unieważnić zepsute ścieżki dźwiękowe, należy zastąpić je nowymi i powtarzać je, aby nowe ścieżki dźwiękowe odtwarzały się automatycznie.

Zig Ziglar, znany mówca motywacyjny, proponuje, aby zacząć od prostej metody: Przez 30 dni, rano i wieczorem, powtarzać przed lustrem pozytywne afirmacje i zastanowić się, jaki wpływ ma na Pana to powtarzanie. Może się okazać, że ruch nie jest już w stanie zepsuć Pani poranka, albo że nie pozwala Pani na to, aby prosty błąd tkwił w Pani głowie przez wiele dni. Na początku te afirmacje mogą wydawać się wymyślone, ale powtarzanie ich przez miesiąc poprawi Pani perspektywę i doda optymizmu do Pani automatycznych reakcji na codzienne zdarzenia.

„Dobre dni zaczynają się od dobrych myśli”.
Kiedy Tom Ziglar – 16-letni syn Ziga – ubiegał się o pracę, użył pozytywnych afirmacji, aby zrównoważyć swój brak doświadczenia i dostał pracę. Tom nauczył się od swojego ojca, aby koncentrować się na reagowaniu na okoliczności, a nie na reakcjach.

Na przykład, okresowe opóźnienia na lotniskach stanowią wyzwanie, na które można zareagować frustracją. Ale stwarzają one również możliwości. Jeżeli na przykład zareaguje Pan na opóźnienie, nadrabiając zaległości w pracy, to jest to wygrana. Wybierając optymizm na początek dnia, zapobiega się spirali myśli w reakcji na problemy i pozwala skupić się na poszukiwaniu rozwiązań.

Proszę zebrać swoje prawdziwe, pomocne i życzliwe ścieżki dźwiękowe, aby stworzyć chór, który będzie śpiewał w chwilach, w których mogą Państwo rozmyślać.
W badaniu mającym na celu sprawdzenie 30-dniowej propozycji pozytywnych afirmacji Ziglara, 10 000 osób zgodziło się przeczytać na głos przed lustrem serię 10 pozytywnych afirmacji, rano i wieczorem. Uczestnicy powtarzali te zdania rano, aby z optymizmem rozpocząć dzień, a wieczorem, aby uciszyć błędne myśli i uznać dzień za udany. Deklaracje odnosiły się do obszarów, w których nadmierne myślenie zwykle utrudnia ludziom działanie. Na przykład:

„Momentum jest nieporządne”, odnosi się do perfekcjonizmu.
„Mam dar, który warto dać”, koncentruje się na tożsamości osobistej.
„Jestem dyrektorem generalnym siebie i jestem najlepszym szefem”, koncentruje się na odpowiedzialności.
Badanie wykazało, że kiedy ludzie powtarzali te pozytywne afirmacje, zmniejszali swoje nadmierne myślenie, zwiększali swoją produktywność i ogólne zadowolenie, a także zwiększali prawdopodobieństwo osiągnięcia swoich celów. Również firmy odnoszą korzyści, gdy wprowadzają do kultury pracy nowe ścieżki dźwiękowe, które zwiększają kreatywność, produktywność i wydajność.

Wyrzeknij się swojej kieszonkowej ławy przysięgłych – wewnętrznego sędziego, który stara się udaremnić Twój postęp – zbierając dowody.
Kiedy powtarza Pan zepsute ścieżki dźwiękowe, widzi Pan wokół siebie sytuacje, które je wspierają. Pani kieszonkowe jury jeszcze bardziej wzmacnia negatywne myśli, podając w wątpliwość wszelkie nowe ścieżki dźwiękowe, które Pani wprowadza. Ale gdy powtarza Pan swoje nowe pozytywne afirmacje, to przebiegają one według tego samego schematu. W codziennych czynnościach znajduje Pan dowody na ich poparcie, a pozytywność zaczyna dominować w Pana myślach.

Na przykład, gdy popełni Pan błąd, Pana kieszonkowe jury porównuje go do wszystkich innych błędów, które popełnił Pan w przeszłości w nadziei, że w ten sposób przyciśnie Pana do ziemi. Jeżeli jednak Pana nowa ścieżka dźwiękowa podkreśla, że rzeczy zwykle układają się po Pana myśli, to widzi Pan nie błąd, lecz szansę, która może z niego wyniknąć. Na przykład odwołane spotkanie staje się szansą na nadrobienie zaległości w pracy. Opóźniony plan zajęć w weekend daje czas na spędzenie czasu z rodziną. Nie wszystko, co się wydarza, ma pozytywną stronę, ale w większości przypadków, gdy szuka się dowodów, można znaleźć powody do poparcia optymizmu.

„Musi Pan zebrać dowody na to, co chce Pan, aby było prawdą w Pana życiu. To nie jest bierne doświadczenie. Dowody nie znajdą się same, to Państwo muszą je znaleźć”.
Proszę stłumić negatywny hałas, podejmując działania przeciwko swojej kieszonkowej ławie przysięgłych. Proszę zapytać, czy dowody wokół Państwa potwierdzają jego twierdzenia i podkreślić prawdę. Jeżeli przez lata słuchali Państwo zepsutej ścieżki dźwiękowej bez dowodów, należy ją zniszczyć i świadomie zastąpić.

Przełóżcie Państwo swoją nową ścieżkę dźwiękową na symbol, który pomoże Państwu przyjąć pozytywność.
Na przykład dyrektorka biblioteki z Nebraski trzyma na biurku kamień, który przypomina jej o tym, że kiedyś wybrała się na trudniejszą wędrówkę, niż myślała, że da radę. Para pisarzy z Utah umieszcza jasne naklejki zachęcające na swoich listach odrzuconych, aby skupić się na przyszłym sukcesie. Uczestnicy rozumieją, że podobnie jak swoosh Nike czy neonowa żółta bransoletka Livestrong, symbole niosą ze sobą silne przesłanie.

„Nadmierne myślenie kradnie czas, kreatywność i produktywność, sprawiając, że słucha się zepsutych ścieżek dźwiękowych. Czy wie Pan, co się dzieje, gdy słucha Pan nowych? Daje Pan swoim marzeniom więcej czasu, kreatywności i produktywności. „
Aby znaleźć swój symbol, proszę wybrać coś osobistego, na przykład ulubione zdjęcie lub radosną notatkę od przyjaciela. Proszę pamiętać, że to, co działa na innych, może nie działać na Państwa. Niech symbol będzie widoczny, aby służył jako codzienne przypomnienie – bardziej jak tatuaż, który widzi Pan codziennie, niż koszula wisząca w szafie. Szukając swojego symbolu, proszę rozważyć inne możliwości, np. ulubiony kubek, który przypomina o niezapomnianej podróży, kompas, który przypomina o tym, że trzeba iść do przodu, czy też śliniak, który daje inspirację do dalszych działań.

O autorze

Autor bestsellerów i prelegent INC Magazine Top 100 Leadership Jon Acuff wywarł wpływ na firmy na całym świecie, w tym FedEx, Nissan, Microsoft, Lockheed Martin, Chick-fil-A, Nokia i Comedy Central.

Rate this post